Written by Triino
April 1st, 2013

Olen enda muljete avaldamisega pisut hilja peale jäänud, aga üritan veel viimasel hetkel midagi kokku kribada.
Võtan need viimased kaks päeva lühidalt kokku.
Alustan siis nii, et mulle meeldisid väga need kolm päeva KG-s. Tegelikult kõik mis Kuressaare Gümnaasiumis toimus on peaaegu sama mis SÜG-iski (juhtkonna ja õpilaste poolest), v.a need tühised asjad: koolikell, toidud, koolivorm jne.
Tooksin enim meeldinud tundidest, (täpsemalt kuidas anti ja milline tunni sisu oli), esile matemaatika, mida andis Signe Vahkal ja keemia, mida andis Eneli Vaher. Loomulikult meeldisid mulle teised tunnid ka, aga need olid eriti põnevad ja huvitavad minu jaoks.
Üks ja ainus asi, mis mind lõpuks häirima jäi, oli see, et vahepeal ma ei saanud aru mis järsku tunnis toimub. Nimelt tõusid õpilased püsti ja lihtsalt kõndisid klassiruumist välja. Kui ma siis oma küsimusele vastuse sain, et kuhu kõik lähvad, oligi vastuseks see, et mindi kas tualetti või kapist oma õppetöövahendeid tooma. Mind ajaski asja juures segadusse see, et kuhu jäi ütlus: “Õpetaja, palun välja” või “Kas võin hetkeks lahkuda?”. SÜG-is tundub see peale meie klassi ka teistes klassides tavaline küsimus olevat.
KG-ga jäin üleüldse väga rahule. Kirjeldaks teda kui sinise kooliga, milles on palju õhku. Need kolm päeva olid minu jaoks väga huvitavad ja kogemusterohked.
Eva Haavel.

Written by Triino
April 1st, 2013

Minu viimane päev siis:

Kooli läksin alles kella kümneks ja ka siis mitte kooli, vaid spordihoonesse. Nimelt toimusid kehalised. Õpetajaks oli Tiina Käen, kes jättis mulle küll väga hea ja sõbraliku mulje. Tunnis mängisime kossu, meie tiim võitis ja saime viied :D . Vabaks saime juba tund aega hiljem, kuna vastasel juhul oleksime lihtsalt järgmisesse tundi hiljaks jäänud.
Spordihoonest KGsse on kiirkõnniga oma 15 min ju, lisaks pesemine ja riidesse panek.

Kolmas tund oli bioloogia. Õpetajaks Gerta Nurk. See tund oli väga lahe oma ülesehituselt! Nimelt oli õpetaja koostanud slaidiettekande, mille lõpus oli kaks praktilist ülesannet. Iga slaidi juurde rääkis õpetaja juttu ja niiviisi oli õpilastel palju lihtsam konspeteerida ja teemat oli huvitavam kuulata. Niisama tahvli ees jutustavat õpetajat kuulates võib ju magamagi jääda. Igatahes jaa see oli väga põnev tund niiviisi! Pärast bioloogiat oli taas inglise keel, kus rääkisimeb ja ameerika inglise keele erinevstest. Väga põnev teema, kuna see on ka elus vajalik. Kokkuvõtvalt võin õelda, et jäin oma 3 päevaga KGs rahule. Tegelikult on KG ju kool nagu kool ikka. Ilmselt on asi selles, et juba 11 aastat on SÜG mu kodukool olnud ning olen temaga lihtsalt nii kokku kasvanud ja seetõttu ei tulnud mul mõttesegi, et võiksin KGsse jääda. Oma kool on ikka oma :D
Suurimad erinevused tõin eelmiste päevade kirjutistes välja ning eks tegelikult ole need samad mis ka eelnevate aastate vahetusõpilased on välja toonud. Klass oli tore ja sõbralik. Aitäh sooja vastuvõtu eest teile ja tulen teinekord KGsse sööma Õpetajad jätsid samuti hea mulje, eriti jäävad mulle meelde eesti keele õpetaja Malle Tustit, vene keele õpetaja Ave Jõgi ja muidugi klassijuhataja Maret Martinson, kes mind kohe esimesel päeval naerulsui ja mälestustega vastu võttis. Olid toredad kolm päeva, kuid veel toredama meelega naasen tagasi SÜGi.

Gerda (KGs 11.B)

Written by Triino
March 29th, 2013

Ka viimane päev KG-s möödus toredalt. Sain ära näha ka nende geograafia, füüsika ja kunstitunni. Vene keeles sain täita hindelist töölehte, mida sai õnneks teha materjali abiga ning kunstis sain joonistada pilti teemal Kuressaare 450. Nende kolme päeva jooksul sain aru , et minu jaoks ei olnud küll KG-s klasside leidmine nii keeruline, kui mulle eelnevalt räägiti. Pean ka ära mainima, et sain ära proovida nende juustutasku, mis maitses väga hästi! Inimesed ja õpetajad olid väga sõbralikud ning meeldivad. Õpilasvahetusest jäid minul küll head muljed, isegi kahju on, et ainult kolm päeva kestis õpilasvahetus, jõudsin juba ära harjuda. Kindlasti olen nüüd huvitava kogemuse võrra rikkam!
Maria Kristiina Mölder

Written by Triino
March 29th, 2013

Need kolm päeva möödusid minu jaoks KG-s üpris meeldivalt. Leidsin kõik klassid üles, inimesed olid toredad, söök oli hea ja õpetajad olid enamuses väga sümpaatsed. Häiris see, et polnud koolikella. Pidin koguaeg klassis või koridori peal olevaid kellasid jälgima, et tundi mitte hilineda. Tunnis puudus kord. Kõik lapsed istusid klassi kõige taha otsa ja tihti rääkis õpetaja klassi ees omaette. Kui asi liiga üle käte läks, ähvardati tunnikontrolliga. Söögivahetunni järjekord oli ka meeletult pikk, kuid õnneks liikus see kiiresti :D . Toitude valik oli ka väga mitmekülgne. Aineõpetajate kohta niipalju, et kõik olid muidu väga toredad, kuid osadel olid mingid huvitavad parasiitsõnad, mis tunni lõpus ajudele hakkasid käima. Eriti meeldis mulle kehalise kasvatuse tund. Me mängisime seal korvpalli!! SÜG-is ei tee me seda kunagi, õpime mingit neljandat aastat järjest, kuidas palliga slaalomit teha -.- KG-s õpitakse neid pallimänge üldse vist rohkem… SÜG-is me ainult võimleme.. Koolimaja ehitus oli ka suhteliselt keeruline. Garderoobe oli vist mingi kolm tükki ja iga nurga peal olid trepid, kust üles ja alla sai. Oma kapi leidsin ma ainult tänu sellele, et mu sõbra kapp oli täpselt minu oma kõrval. Aga õnneks kohanesin ma vähemalt kiiresti. Veel panin ma tähele, et KG-s on peaaegu igas aines töövihik ja kodutöid antakse tunduvalt vähem kui SÜG-is. Üldiselt olen ma rahul, et ma selle vahetuse ära tegin. Sain uue kogemuse ja uusi tuttavaid :D .
Ailce

Written by Triino
March 29th, 2013

Kokkuvõte 3

Tänane viimane päev oli täitsa nauditav. Kool oli nagu kool ikka, oli tunde, oli niisama istumist. Sain ära käidud ka Osilia korrusel, kus pakuti pirni ja helkureid, mis on mõistlik.
Kolme päeva kokkuvõtteks tuleb järeldada, et pole KGs hullu midagi, on omad head ja vead.
Kohtasin uusi nägusid ja nägin ka vanad tuttavad ära. Nüüd, vahetuse lõppedes tunnen, et oleks võinud seal isegi rohkem aega veeta, aga samas olen ka õnnelik, et tagasi naasta saan. Olen ma nüüd targem või mitte, ei tea, aga kogemuse võrra rikkam kindlasti. Uni on. (kell on 2.19.- toimetaja)

Indrek

Written by Triino
March 29th, 2013

Ja oligi viimane päev uues olukorras. Tänane hommik aga algas hoopis Känguru võistlusega SÜG-i seinte vahel. Sealt edasi läksin KG-sse, kus minu esimeseks tunniks oli eesti keel. Õpetaja tundus väga tore olevat ja sain teada, et ta oli kunagi minu praeguse kirjanduse õpetaja, Sirje Kreismani, õpilane. Täna sain ka mina tundma KG suhteliselt vabat tunnikorda – poisid laulsid, tüdrukud naersid ja õpetaja üritas korda luua. Kahjuks aga minu arust puudub seal õpetajal piisav autoriteet. Lisaks olid mul veel matemaatika, ajalugu, geograafia. Kõik tunnid olid väga toredad ja õpetajadki juba tuttavamad. Lisaks oli täna ka väike kogeunemine teiste vahetusõpilastega. Kohtusime direktor Toomas Takkise, õppealajuhataja Maidu Variku, põhikooliosa õppealajuhataja ning huvijuhiga. Mina seal küll sõna ei võtnud, kuid tegelikult pean mainima, et mulle meeldis see vahetus ning õppetöö on ikkagi üldiselt sama nagu SÜG-is. Oli huvitav kogemus ja soovin edu kõigile, kes olid minu klassis.

Henrika Trave 10c

Written by Triino
March 29th, 2013

Täna oli siis viimane vahetuspäev, mis on nii kurb. Esimene tund oli inglise keel. Tavaliselt ma inglise keelt ei oska, aga seal tunnis sain hakkama ja nii hea tunne oli. Siis oli geograafia, kus nad on pisut ees meist. Peale seda oli kunstiajalugu, see teema, mis nad õppisid oli mulle tuttav. Matemaatikas sain ülesannetega hakkama, kuigi SÜG’s veel seda osa õppinud pole. Ajaloos ma ainult kuulasin. Eesti keeles oli kontrolltöö, mis mul päris halvasti läks,aga eesti keele õpetaja on parim õpetaja, kes mul nende päevade jooksul oli. Hästi sõbralik ja ei teinud numbrit , et ma midagi ei osanud. Füüsikas olid nad taas maas meist, tund oli tore, tegime mõned ülesanded. Kokkuvõteks on mul väga kurb, et need päevad nii kiiresti läksid ja , et juba läbi. Alles harjusin ära selle koolimajaga. Klassis olid niii toredad, söbralikud ja muud kõike head inimesed. Igatahes emotsioonid on head.
Kreta

KOLMAS PÄEV

Written by Triino
March 29th, 2013

Esimesel päeval saatis mind tundi klassiõde. Päev algas kahe matemaatikaga. Nad olid oma teemadega meist ees, kuid proovisin ikka tunnis võimalikult palju kaasa teha ning aru saada. Esimesest päevast jäi meelde ka see, et keemia/füüsika õpetaja oli natukene igav ning need tunnid venisid pikalt . Klassijuhataja oli aga 8b klassis väga tore. Pärast esimest päeva sain ka kooliplaani selgeks.
Teine päev läks väga kiiresti, kuna kaks viimast tundi jäid ära. Geograafia tund mulle väga meeldis , õpetaja selgitas asju huvitavalt, kuigi olime seda teemat SÜG-is juba käsitlenud.
Viimasel päeval oli esime tund vene keel. Alguses oli harjumatu, et õpetaja räägib peaaegu kogu tund vene keeles. Tunnis tegime tööd aktiivselt. Matemaatikas võtsime uue osa edasi, õnneks sain kõigest aru ja kindlasti tuleb meil SÜG-is ka varsti see teema.
Kõigi kolme päeva kohta ütlen kokku seda, et mulle meeldis KG-s olla, õpilasvahetus oleks võinud olla isegi rohem päevi. Harjumatu oli see, et ei olnud koolikella, pidi ise vaatama millal tundi peab minema. Toidud olid head ning samuti oli suur valik. Kodutöid oli ka palju vähem kui SÜG-is. Klassikaaslased olid toredad . Olen rahul, et osalesin õpilasvahetuses!

Maigret Mõru

Written by Triino
March 27th, 2013

Teine päev KG-s oli veidi teistsugusem. Inglise keeles saime täita töölehte, mis käis Inglise kuninglike paleede kohta. See oli huvitav. Kirjanduses tegelesime teemal Marie Under ja tegime tunnis lugemisülesannet, mida olin eelnevalt juba kaks korda teinud. Hiljem anti ülesanne mõelda välja mis värvi on KG või meie, vahetusõpilaste puhul, SÜG. Huvitav ja mõtlemapanev ülesanne. Peale tunde arutles õpetaja vahetusõpilastega muljete üle. Õpetaja tundus esmamulje põhjal küll sõbralik ja mõistev. Matemaatikas võtsid nad uue teema, mille me olime juba SÜG-is läbi võtnud ja seega sai korrata. Vahepeal saime süüa. Täna sai neil valida nt kalaburgeri ja makaronide vahel. Toit maitseb hästi, küll aga on neil portsjonid väiksemad, kui meil. Lisaks olid veel tööõpetus, kus saime viltida ja ajalugu.
Kahe päeva jooksul olen kooliga juba isegi ära harjunud. Inimesed tunduvad endiselt sõbralikud. Avastasin, et igatsen oma kappi SÜG-is, kuna see oli palju mugavam. Endiselt tundub siin neil olevat vähem kodutöid.

Maria Kristiina Mölder

Written by Triino
March 27th, 2013

Teine päev KG-s läks niikui ludinal. Tänane hommik aga algas eriliselt. Juba kell 7.15 koguneti Kuressaare keskväljakule tähistama priiuse põlistumist. Laulsime kolm laulu – “Saaremaa Valss”, “Mu isamaa armas” ning “Saaremaa lipulaul”. Sealt edasi tormasin kibekiiresti esimesse tundi, milleks oli matemaatika. Kuna õpetaja oli sellele klassile uus, alles teist korda oli tal selle grupiga tund, siis ta vist ei teadnud, et me Kretaga vahetusõpilased oleme. Matemaatikas on nad meist küll ees, kuid osa oli kerge ning sain tunnist aktiivselt osa võtta. Järgmine tund oli muusika, kus saime arvutitunnis mingit küsitlust muusika kui õppeaine hindamise kohta täita ning pärast seda laulsime. Peale muusikat oli TTA (teadustöö alused), kus tegime powerpoint esitlust. Kuna igaüks pidi tegema oma vanuse jagu slaide, olin ma ainuke, kes piirdus 15-ga. Teema oli väga päevakajaline – Eestimaa Uus Hingamine. Õpetaja oli tore ning küsis ka SÜG-i kohta igasugu vahvaid küsimusi. Järgmine tund oli inglise keel, kus tegime testi. Kontrolltöö koosneb mitmest osast, kuid täna tegime sealt ainult kaks – lugemine ja kuulamine. Inglise keele klassist suundusime füüsikasse. Tunniteemat võttes üllatas mind see, et nad olid meist VÄGA taga teemaga. Kuid kordamine on tarkuse ema ning seega sain tolle teema veelkord läbi võetud. Füüsikale järgnes vaba tund, mille veetsin sõpradega sööklas, seekord lausa süües. Toit oli tõesti maitsev, nagu on väidetud. Ja sellega oligi päev praktiliselt läbi. Tänane oli juba vaimselt kergem, sest ka teised, kes mind varem ei teadnud, julgesid juba natuke suhelda. Kordagi ära pole eksinud ning tunnen ennast seal õhkkonnas juba täitsa vabalt. Loodan, et ka homne päev on sama tore, kui eelmised kaks, kuigi ma selles veidike kahtlen. Aga ei hakka siin enne mingeid ennustusi tegema, ootame homse ära ning siis ühtlasi toimub ka tagasivahetus. Ja see vist olekski kõik. Olge toredad, syglased !

Henrika Trave