Archive for April, 2013

Written by Triino
April 1st, 2013

Olen enda muljete avaldamisega pisut hilja peale jäänud, aga üritan veel viimasel hetkel midagi kokku kribada.
Võtan need viimased kaks päeva lühidalt kokku.
Alustan siis nii, et mulle meeldisid väga need kolm päeva KG-s. Tegelikult kõik mis Kuressaare Gümnaasiumis toimus on peaaegu sama mis SÜG-iski (juhtkonna ja õpilaste poolest), v.a need tühised asjad: koolikell, toidud, koolivorm jne.
Tooksin enim meeldinud tundidest, (täpsemalt kuidas anti ja milline tunni sisu oli), esile matemaatika, mida andis Signe Vahkal ja keemia, mida andis Eneli Vaher. Loomulikult meeldisid mulle teised tunnid ka, aga need olid eriti põnevad ja huvitavad minu jaoks.
Üks ja ainus asi, mis mind lõpuks häirima jäi, oli see, et vahepeal ma ei saanud aru mis järsku tunnis toimub. Nimelt tõusid õpilased püsti ja lihtsalt kõndisid klassiruumist välja. Kui ma siis oma küsimusele vastuse sain, et kuhu kõik lähvad, oligi vastuseks see, et mindi kas tualetti või kapist oma õppetöövahendeid tooma. Mind ajaski asja juures segadusse see, et kuhu jäi ütlus: “Õpetaja, palun välja” või “Kas võin hetkeks lahkuda?”. SÜG-is tundub see peale meie klassi ka teistes klassides tavaline küsimus olevat.
KG-ga jäin üleüldse väga rahule. Kirjeldaks teda kui sinise kooliga, milles on palju õhku. Need kolm päeva olid minu jaoks väga huvitavad ja kogemusterohked.
Eva Haavel.

Written by Triino
April 1st, 2013

Minu viimane päev siis:

Kooli läksin alles kella kümneks ja ka siis mitte kooli, vaid spordihoonesse. Nimelt toimusid kehalised. Õpetajaks oli Tiina Käen, kes jättis mulle küll väga hea ja sõbraliku mulje. Tunnis mängisime kossu, meie tiim võitis ja saime viied :D . Vabaks saime juba tund aega hiljem, kuna vastasel juhul oleksime lihtsalt järgmisesse tundi hiljaks jäänud.
Spordihoonest KGsse on kiirkõnniga oma 15 min ju, lisaks pesemine ja riidesse panek.

Kolmas tund oli bioloogia. Õpetajaks Gerta Nurk. See tund oli väga lahe oma ülesehituselt! Nimelt oli õpetaja koostanud slaidiettekande, mille lõpus oli kaks praktilist ülesannet. Iga slaidi juurde rääkis õpetaja juttu ja niiviisi oli õpilastel palju lihtsam konspeteerida ja teemat oli huvitavam kuulata. Niisama tahvli ees jutustavat õpetajat kuulates võib ju magamagi jääda. Igatahes jaa see oli väga põnev tund niiviisi! Pärast bioloogiat oli taas inglise keel, kus rääkisimeb ja ameerika inglise keele erinevstest. Väga põnev teema, kuna see on ka elus vajalik. Kokkuvõtvalt võin õelda, et jäin oma 3 päevaga KGs rahule. Tegelikult on KG ju kool nagu kool ikka. Ilmselt on asi selles, et juba 11 aastat on SÜG mu kodukool olnud ning olen temaga lihtsalt nii kokku kasvanud ja seetõttu ei tulnud mul mõttesegi, et võiksin KGsse jääda. Oma kool on ikka oma :D
Suurimad erinevused tõin eelmiste päevade kirjutistes välja ning eks tegelikult ole need samad mis ka eelnevate aastate vahetusõpilased on välja toonud. Klass oli tore ja sõbralik. Aitäh sooja vastuvõtu eest teile ja tulen teinekord KGsse sööma Õpetajad jätsid samuti hea mulje, eriti jäävad mulle meelde eesti keele õpetaja Malle Tustit, vene keele õpetaja Ave Jõgi ja muidugi klassijuhataja Maret Martinson, kes mind kohe esimesel päeval naerulsui ja mälestustega vastu võttis. Olid toredad kolm päeva, kuid veel toredama meelega naasen tagasi SÜGi.

Gerda (KGs 11.B)